XVII tarptautinis vaikų tautinių šokių festivalis

Gegužės 14 dieną “Kalnapilio” arenoje vyko XVII tarptautinis vaikų tautinių šokių festivalis

„Mes nupinsim šokių pynę 2026“, kurį organizavo tautinio šokio tradicijas puoselėjanti Panevėžio „Vilties“ progimnazija ir Všį „Panevėžio pynimėlis“. Sveikindama gausų būrį šokėjų „Vilties“ progimnazijos direktorė D. Valiukienė sakė, kad kiekvienas judesys yra tarsi žodis, o visas šokis – poema. Scenoje savo „poemas“ šokiu kūrė net 582 šokėjai. Tai Panevėžio pradinės mokyklos tautinio meno ansamblis „SAULUŽĖ“ (vadovas L. Bakanauskas), Vilniaus A. Mickevičiaus licėjaus vaikų ir jaunimo šokių ansamblis „ŠIMTAS ŠYPSENŲ“ (vadovė D. Grydz), jungtinis Rygos tautinių šokių ansamblis „DZIRKSTELYTE“ ir „OGLYTE“ (vadovas J. Marcinkevič), Vilniaus rajono Nemenčinės kultūros centro liaudiškų šokių ansamblis „PERLA“(vadovas G. Komarovski), Panevėžio Broniaus Vaidučio Kutavičiaus muzikos mokyklos tautinio meno ansamblis „PYNIMĖLIS“ (vadovai R. Bakanauskienė, L. ir R. Bakanauskai), Moldovos tautinio šokio kolektyvai iš „MARTIŠOR“ bei „BASTINA“ (vadovai M. Anatolie, C. ir M. Birsan,), iš Ukrainos atvyko Vinitsos miesto tautinių šokių ansamblis „RADIST“ (vadovas V. Boiko) bei Panevėžio „Vilties” progimnazijos tautinio meno ansamblis „VILTIS“ (vadovai L. ir R. Bakanauskai). Puikią nuotaiką miestelėnams ir svečiams dovanojo koncerto svečias — profesionalus skrabalų maestro Regimantas Šilinskas. Smagu buvo klausytis liaudies melodijų, stebėti įspūdingus šokėjų pasirodymus, kurie dar labiau suartina.

Koncerto pabaigoje progimnazijos direktorė D. Valiukienė nuoširdžiai padėkojo koncerto svečiams, organizatoriams, rėmėjams, „Vilties“ progimnazijos šokėjams, jų tėveliams ir gausiai susirinkusiai bendruomenei už tautinių tradicijų puoselėjimą.

Šiųmetis renginys gegužės 15 dieną persikelė į Pasvalio kultūros ir poilsio parko estradą, kurioje džiugino šio miesto gyventojus ir svečius.

Projektą finansuoja

Panevėžio miesto savivaldybė